2017 GELİNLİK TRENDLERİ & DÜĞÜN KONSEPTLERİ

Özlem Süer  Blog   2017 GELİNLİK TRENDLERİ & DÜĞÜN KONSEPTLERİ

2017 GELİNLİK TRENDLERİ & DÜĞÜN KONSEPTLERİ

GELİNLİKLER

2017 gelinlikleri, ilhamla dolu! Dünya’da birçok “Bridal Fashion Week”te de karşılaştığımız gibi, geçtiğimiz sezonun romantik; 3D çiçek desen detayları 2017 için de yerini koruyor.

Décolletage 2017 gelinlerine hazır olun! Göğüs dekolteleri neredeyse her koleksiyonda kendini gösteriyor… Büyük boyutlu, cesur detaylı çiçekler ön planda. Çiçek nakışları, gelinliğe şık ve minimal bir görünüm kazandırıyor.

 

İncelediğimiz “Bridal Fashion Week”lerde diğerlerine göre cazibenin ön plana çıktığı tasarımlar da gözümüze çarptı. Bu yüzden, dekolte yakalar; trend olmalarının yanı sıra, trend belirleyici bir özelliğe de sahipler!

 

Emin olduğumuz bir şey var ki, o da tasarımcıların 2017 gelinliklerinde transparanlığa vurgu yapmaları !Teni en naif haliyle gösteren, güçlü detaylara sahip tasarımlarla karşı karşıyayız ve ortaya çıkan sonuç kesinlikle, ihtişamlı derecede seksi gelinler! Mükemmeli yakalama arzusundaki ve düğününe damgasını vurmak isteyen modern gelinlerin, 2017 adına bu tasarımlarla çok şanslı olduklarını söyleyebiliriz.

 

Omzu açıkta bırakan “off-the-shoulder” tasarımlar her zamanki gibi varlığını koruyor; ancak 2017 gelinliklerinde “off-the-shoulder” tasarımlarda hem daha minimal hem de daha gösterişli stiller görüyoruz.

EN GÖZDE DÜĞÜN KONSEPTLERİ

2017 düğünleri; davetiyelerden çiçeklere, kokteyllerden sunumlara kadar birçok yenilikle dolu!

Pembe Aşkı!

Düğünlerde hangi renkler ön planda diye düşünüyorsanız, cevap kesinlikle “Blush Rose”. Hem şimdiyi hem de geleceği içine alan bir renk; çünkü daima trend ve timeless bir niteliğe sahip.

Pembe Aşkı

Metaller

Gelinlerin düğünler için; bakır, kırmızı altın ve kurşun-kalay alaşımlara ilgisi devam ediyor. Bunun sebebi, bu metallerin bir malzeme olarak çok yönlü olmaları. Birçok farklı dekorasyon için kullanışlılar. Diğer bir sebep de renk uyumu! Tüm aksesuarlarla kolaylıkla uyum sağlayabiliyorlar. “Relax” ve eğlenceli duygular uyandırıyorlar. Smokinli geceler için kusursuz bir seçim. Bu noktada önerimiz, kullanacağınız metalik örgü veya kumaşlarda aşırıya kaçmamanız. Sadece gelin ve damada ait masa için veya öne çıkarmak istediğiniz bir obje için tercih edebilirsiniz.

Metaller

Bağımsızlık Vurgusu

Kır düğünleri için de tercih edebileceğiniz, bağımsızlığınızı vurgulayacak yeni trendler var. Ahşap masalar, gelin ve damat için altından yapılmış servis takımları, maviye çalan gri tonda kadehler bir araya geldiklerinde; klasik ama sofistike duygular yaratıyor! Bu tür konseptler düğünlere, sanki önceden planlanmamışçasına doğal bir atmosfer kazandırıyor. Yani, trend olmaktan uzak görünen bir trend diyebiliriz. Bağımsızlık vurgusu da buradan geliyor!

Bağımsızlık Vurgusu

2017 Düğünleri Sürprizlerle Dolu!

Bugünün gelin ve damatları, davetlilerini hiç beklenmedik sürprizlerle şaşırtmayı seviyorlar! En etkili sürprizlerin anahtarıysa tabii ki mekân seçimi. Connecticut’tan “Amy Champagne Events” kurucusu Amy Cagginello bu konuyla ilgili bakın neler söylüyor: “Mekân seçimi, gelin ve damadın kendilerini gerçek anlamda ifade edebilmeleri adına önemli. Kır düğünü için geniş alanlar tercih edilebilir veya sadece düğüne özel tasarlanmış herhangi bir yer de olabilir. Önemli olan, mekânın o güne hitap etmesi; ayrı ve özel durması.”

 

No Comments
Leave a Comment:

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz Boş