2021 Gelinlik Modelleri Trendleri

Özlem Süer  Blog   2021 Gelinlik Modelleri Trendleri

2021 Gelinlik Modelleri Trendleri

Pandemi ile beklenmedik bir anda hayatımıza giren “lockdown” süreci evlilik hayallerini derinden etkiledi. Eski ihtişamlı düğün organizasyonları yerini daha samimi ve rahat etkinliklere bıraktı. Pelerinler duvakların yerini alırken beden ile uyumu yüksek dokular, romantik kesimler, modern aksesuarlar, arttırılmış volümler ve inovatif desenler ile 2021 gelinlik modelleri aşağıda.

Vazgeçilmeyen bohem gelinlik modelleri

Bohem esinti vazgeçilmezimiz… Post-pandemi döneminde doğal ve rahat stiller hiç olmadığı kadar gündemde. Bu süreçte zahmetsiz şıklık herkes tarafından takdir edilirken konforlu ve hareketli gelinlikler en çok göze çarpan modeller arasında. “Boho bride” tarzinda geniş kollar, romantik, taze çiçekli taçlar ve rahat işlemeler eşlik ediyor.

Işıl ışıl pırıltılı gelinlikler

Tatlı pırıltılar…Bu sene, pırıltılı detaylar zerafetten yana olan gelin adayları için yerinde bir tercih. İnce işlenmiş ışıltılı taşlar, kristaller ve inciler, omuz ve sırt aksesuarları doğal desenler ile göze çarpıyor. Yarı transparan dokularla tene karışan detaylar, dikkat çekici ama abartısız bir halde.

White & Beyaz

 

Yeni gelinlik modelleri

Yeni gelinlik modelleri

 

Gösterişli olmayı sevenler için fırfırlı gelinlik modelleri

Daha çok fırfır! 2021 gelinlik modelleri seçimlerinde fırfır detaylarını, post-pandemi döneminde etkisini arttırmış olarak görüyoruz. Çok oturumlu olmayan hatlar ve uçuş uçuş fırfırlar, özellikle minimal bir görüntü sağlamak için tülden, yarı saydam dokular kullanılarak, formda hacim arttırılırken, hafiflik vurgusu ön plana çıkıyor. Daha romantik bir gelin olmak için fırfır detaylarını tercih edebilirsiniz.

Vazgeçilmeyen dantelli gelinlikler

Gelinlik denilince ilk akla gelen dantel gelinlik modelleri, bu sene de düğün seremonisinde yerini koruyor. Doğallığa vurgu yapan nazik dantel motifleri, lazer kesim danteller ve grafik baskı gibi yeni yöntemler denenirken, fransız danteli, jakar, gupür gibi “craft” modeller de piyasada varlığını sürdürüyor. İnce ve hafiflik vurgusu katan yaprak ve çiçek desenlerinden daha geleneksel motiflere, dantel yine bizimle.

 

No Comments
Leave a Comment:

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz Boş