A/W 17-18 NİGHT LOOKS

Özlem Süer  Blog   A/W 17-18 NİGHT LOOKS

A/W 17-18 NİGHT LOOKS

Daha dolgun, güven verici çizgilere sahip, keyifli örmeler podyumlarda öne çıkan trendlerden sadece birkaçı. Sezonun yeni trendlerinin, “konfora” gerçek anlamda liderlik ettiğini söyleyebiliriz.

 

Moda; eğlence algısını yükseklerde tutmaya devam ediyor. Hem de tüm renk zenginliği, ihtişamı ve çekiciliğiyle…

 

Yeni sezonu ve yeni trendleri tek bir cümleyle özetlemek gerekirse, “stilin bireyselliğinin” vurgulandığını belirtmemiz gerekiyor! Trend çeşitliliğinin oldukça fazla olmasının bir nedeni de bu. Tüm bu çeşitliliği, gece kıyafetlerinize özgürce yansıtabilirsiniz.

 

Som Gümüş

Som Gümüş

Som gümüş, yeni sezonda birçok şovda yer aldı. Klasik, kapitone ceketlere modern bir geçiş sağladı. Birçok tasarımda, omzu aşan kıyafetler dikkat çekti.

 

Folk

Folk

Birbiri ardına sıralanan desenlerle dikişin karışımı, göze ilk başta tuhaf gelebilir; ama bu sezonda tasarımcılar, folklor ile ilgili tüm susuzluklarını giderdiler diyebiliriz. Farklı tonların, farklı baskı ve materyal çiftleriyle bir araya getirildiği beklenmedik tasarımlar adeta gözleri büyüledi.

 

Devekuşu Tüyler

Devekuşu Tüyler

Birçok lüks marka, “ısmarlama” dokunuşlarda, devekuşu tüylerin coşkusunu kullandı. Lüks marka dendiğinde, akla gelen ilk isimlerden bahsediyoruz!

 

Double Denim

Double Denim

Bu trendleri sizlerle paylaşmamızın nedeni, gece kıyafeti seçimlerinizde, dilediğiniz stili özgürce yaratabilmeniz. Denimler de, listenizde yer alabilir. Çünkü sezonun en top trendlerinden birisi ve sadece gece için değil, günün her saati için tercih edebilirsiniz. Ismarlama denimler, bu sezonda; ultra lüks kategorisinde, moda âşıklarıyla buluştu.

 

Plastik Şıklık

Plastik Şıklık

Sonbahar – Kış 2018 sezonu için, belki de görüp şaşırmadığımız trendlerden birisi. Çünkü şimdiye dek, adından çokça söz ettirdi. Öncülüğünü, en önde gelen lüks markaların yürüttüğü bu yeni akımda, renkleri bloke etmekten çekinmeyen plastik örtülerle baş başayız.

 

Sıcak Örgüler

Sıcak Örgüler

Serin akşamlar sizi endişelendirmesin. Gerçekten sıcaklar ve şiir havasındalar. Yünün, yeniden yorumlanarak klasikten moderne taşındığı yenilikler göz kamaştırıcı. Ayrıca, oldukça konforlular.

 

Office Wear

Office Wear

Katılacağınız davet, işle ilgili ve oldukça resmi bir toplantı da olabilir. O halde, iş kıyafetlerine de hızlıca değinelim. Büyüleyici süitlere hazır olun! Gri süitler, modayı sosyolojinin bir konusu haline getirecek kadar dikkat topladı. Sezonun yenilikçi, ısmarlama süitleriyle; katıldığınız toplantıdan ayrıldığınızda, stilinize; “kendi yolunu çizen kadın” imajını da eklemiş olacaksınız.

 

Polka Puanlar

Polka Puanlar

Keyifli trendlerden birisi de polka puanlı kumaşlar. Bu sade ama etkili motifleri hangimiz sevmiyoruz ki? Polka puanları, stilinize ekleyecekseniz minik bir önerimiz var, “siyah-beyaz” olsun!

 

Blanket

Blanket

Sizin de fark ettiğiniz gibi, dolgular ve elyaflar sezonun birçok farklı trendinde boy gösterdi. Benzer şekilde, “konfor” kavramı da farklı trendlerde oldukça yaygın. Bizleri, oran orantı adına yepyeni algılarla buluşturan, battaniye görünümlü kapitoneler oldukça “yenilikçi”. Her farklı melez form için farklı teknikler kullanılıyor.

 

Samanyolu Baskılar

Samanyolu Baskılar

Gece kıyafetlerinize uyarlayabileceğiniz, belki de en havalı trendlerden birisi! Galaksiyi anımsatan, samanyolu baskılar ve desenler… Hatta, baskılarda; astronotlar ve onların çevresinde dönen fincan veya tabaklar bile var. Biraz 60’ları getirin aklınıza… Gümüşle tamamlanan denimler, ipek kumaşlar… Lüksü, stilinize dahil edebileceğiniz eğlenceli bir seçenek!

 

No Comments
Leave a Comment:

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz Boş