KRALİÇE II. ELIZABETH’İNKİ DAHİL, ÜNLÜ GELİNLİKLER

Özlem Süer  Blog   KRALİÇE II. ELIZABETH’İNKİ DAHİL, ÜNLÜ GELİNLİKLER

KRALİÇE II. ELIZABETH’İNKİ DAHİL, ÜNLÜ GELİNLİKLER

Kraliçe II. Elizabeth

Kraliçe II. Elizabeth, Kasım 1946’da Prens Phillip’le evlendiğinde 21 yaşındaydı. İlk tanışmaları ise çok öncesine dayanıyor. Henüz 13 yaşındayken, kuzeni, Princess Marina of Greece’in düğününde tanıştılar. Cübbesi; fildişi, düşes saten kumaştan seçilmiş ve ülke dışından ihraç edilen 10.000 beyaz inciyle süslenmişti. Tasarım ve süsleme için, incilerin yanında; gümüş sırmalar ve oya işlemeler de kullanıldı. Başındaki, annesinden devraldığı tacı, ipek tüllerle tamamlanmıştı.

 

Cambridge Düşesi

Cambridge Düşesi

Üniversitede tanıştıktan 10 yıl sonra, Kate Middleton ve Prens William, 29 Nisan 2011’de Westminster Manastır Kilisesi’nde evlenerek, Cambridge Dük ve Düşesi unvanlarını aldılar. 6 aylık nişan süreleri boyunca, Kate’in nikah elbisesi neredeyse bir sır gibi saklandı. Hatta bu gizlilik global çapta; yoğun ve gergin dedikodulara bile neden olmuştu. Çiftin, manastır kiliseye giriş yaptığı son âna kadar, gelinliğin tasarımcısı da açıklanmamıştı.

 

Victoria Beckham

Victoria Beckham

Victoria Beckham, David’le 4 Temmuz 1999’da, Luttrellstown Castle’da evlendi. Seçtiği gelinlik, ünlü bir moda tasarımcısına ait, gelinlik ikonu bir markaydı. Çift, resepsiyon için farklı giyinmeyi tercih etti ve mor renkte, birbirlerine uyumlu farklı kıyafetler tercih ettiler. Bu bölümde; gelin ve damat, kişiye özel yapım tahtlarda oturuyorlardı.

 

Jacqueline Kennedy

Jacqueline Kennedy

Jacqueline Kennedy, John F Kennedy ile hayatını birleştirdiği düğünde, full-skirted bir gelinlik tercih etmişti. New York’tan, ünlü bir tasarımcının elinden çıkan gelinliğin görünümü; beyaz eldivenler ve tam tülle tamamlanmıştı. Çift, 1953’te, eylül ayında evlendi. Kennedy, o tarihlerde Birleşik Devletler başkanlığına yürüyordu. Ne yazık ki, 1963 Kasım’ında; Dallas’ta bir suikast sonucu öldürüldü. Jacqueline, daha sonra, 1968’de, bir Yunan gemicilik sanayisi patronu olan Aristotle Onassis ile evlendi.

 

Jacqueline Kennedy

Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor’ın yedi evliliği oldu. İlk eşi, Conrad “Nicky” Hilton’dı. 1950’de, mayıs ayında, Beverly Hills’te evlenmişlerdi. Elizabeth’in gelinliği, “Father of the Bride” Filmi’nde giydiği gelinliğe çok benzediği için, oldukça konuşulmuştu. Bu evlilik, ne yazık ki sadece 9 ay sürdü ve ardından boşanmayla sonuçlandı.

 

Elizabeth, ikinci evliliğini 1952 yılında, İngiliz aktör Michael Wilding’le yaptı. O tarihlerde boşanmalara, bugünkü gözle bakılmıyordu. Bu yüzden Elizabeth, ikinci düğünü için daha ölçülü ve ağırbaşlı bir gelinlik giydi. Çiftin birlikteliği yaklaşık 5 yıl sürdü ve bu beraberlikten 2 çocukları oldu, Michael ve Christopher.

 

Kim Kardashian

Kim Kardashian

Kim Kardashian, Kanye West ile evlendiği düğünde; kişiye özel tasarım, beyaz, dantel bir gelinlik giymişti. Çiftin düğünü, İtalya’da, Forte di Belvedere’de gerçekleşti.

 

 

Audrey Hepburn

 

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn, Eylül 1954’te, aktör Mel Ferrer’le evlendi. Broadway’de “Ondine” adlı oyunda birlikte sahne almışlardı. Audrey’nin gelinliği, 50’lerin “balerin-uzunluk” stilinde, tipik bir full-skirted gelinlikti. Tamamlayıcı olarak da, başının üzerinde güller taşıyordu. Bu evlilik tam 14 yıl sürdü. 1968’deki ayrılığın ardından Audrey, bir yıl sonra İtalyan psikiyatrist Andrea Dotti ile evlendi.

 

Yoko Ono

Yoko Ono

John Lennon’la 1969’un mart ayında evlenen Yoko Ono, gelinlik olarak beyaz bir mini dress tercih etmişti. Aksesuar olarak; beyaz bir şapka ve over-sized güneş gözlüğü takıyordu. Çiftin aldığı iğneleyici eleştirilerden birisi de şu şekilde olmuştu: “Sanki iki kişi, birazdan bir banka soymaya gidecekler.”

 

No Comments
Leave a Comment:

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz Boş