WORLDWIDE TREND ALERTS SS18

Özlem Süer  Blog   WORLDWIDE TREND ALERTS SS18

WORLDWIDE TREND ALERTS SS18

MINI SKIRTS ON AND ON

Mini etekler, yükselişte. Ambar Valletta’dan Alexa Chung’a, Alicia Vikander’dan Cécile Cassel’e, Chloë Sevigny’den Winnie Harlow’a kadar ve daha birçok isim, katıldıkları moda haftalarında miniden vazgeçmediler.

 

Mini Skirts On And On

Paris Fashion Week, Milan Fashion Week, BFI Londra Film Festivali, miniler her yerde yükselişteydi.

 

 

Balo Elbiseleri

BALO ELBİSELERİNİN DÖNÜŞÜ!

Daphne Guinness, balo elbiseleriyle ilgili ne söylemişti?

 

“Balo elbiseleri, balolar ve dans içindir.”

 

Vals, polka eşliğinde uçuşan kumaşların, dansla birlikte sergiledikleri senkronizasyon bile, balo elbiselerine âşık olmamız için yeterli. 2017 için, balo elbiselerine, sadece masallara ait oldukları yönünde bir bakışla yaklaşıldığını söyleyebiliriz. Ancak 2018 için durum hiç de öyle değil! Birçok ünlü marka, balo elbiselerini yepyeni bir yükselişe taşıyor. Moda yazarı birçok isim, bunun güven tazeleyici olduğunu belirtiyorlar.

 

 

Paris Fashion
Street Style

PARIS FASHION WEEK & STREET STYLE

Editörlerin yorumu, Paris Moda Haftası’nın sokak stilleri için bir ilham kaynağı olduğu yönünde. Hands-free aksesuarlar, oyunu değiştiren plastik kaplı kumaşlar… Gardırobunuz için ilham alabileceğiniz; en yeni, eğlenceli ve favori stiller hangileri gelin birlikte bakalım.

 

Mood: Playful & Polished

Haylaz, yaramaz, eğlenceli, canlı, neşeli, renkli, parlak… Bu sözcükler zihninizde tam da sizi anlatan çağrışımlar yapıyorsa, o halde stilinizi oluştururken renklerle nasıl oynayacağınızı biliyorsunuz demektir.

 

 

Off-White

Off-White

Off-White vurgusundan halen daha haberdar değilseniz, üzülmeyin; geç kalmış sayılmazsınız. 2018 İlkbahar / Yaz sezonu için kendinizi daha şimdiden hazırlayabilirsiniz. Hacimli bluzlara, etek süitlere daha dikkatli bakın. Vurucu bir görünüm arzuluyorsanız “one-shoulder” tasarımlar tercih edebilirsiniz.

 

 

Plastik Kabanlar

Game-Changer: Plastik Kabanlar

Plastikle çevrilen kaban ve ceketler, sezonun en çok ses getiren trendlerinden. Hatta, “idiosyncratic” olarak yorumlanıyorlar. Yani; kendine özgü.

 

 

Graffiti

Detaylar: Graffiti

“Statement” trendinin yükselişi, kendini yenileyerek ve dönüştürerek devam ediyor. Oldukça da eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz. Sokak stillerinde, daha fazla türde, daha fazla sayıda slogan göreceğiz.

 

 

The Uptown Fanny-Pack

Bel Çantaları: The Uptown Fanny-Pack

Bel çantaları, dikkat çekici diğer başka trendlerden. Son sezonda, korselerin kıyafetlerde yer almasıyla birlikte öne çıktığı konuşuluyor.

 

 

Lüks Sembolü Boyun Yastıkları

TUHAF VE CEZBEDİCİ AKSESUARLAR / İLKBAHAR – YAZ 2018

Lüks Sembolü Boyun Yastıkları

2018’de, belki de şimdiye dek aklınıza hiç gelmemiş; tuhaf ama harika aksesuarlarla karşılaşacaksınız. Lüks boyun yastıkları, kürklü versiyonlarıyla birlikte, birkaç moda evi tarafından çoktan tanıtıldı bile.

 

 

El Çantaları

“Bra Cup” El Çantaları

Fetişistik! Fakat, gelen yorumlar; yıkıcı bir seksilikle hazır giyimin bir araya geldiği en iyi kombinasyon olduğu yönünde! “Bra Cup” formunda, deri el çantalarından bahsediyoruz.

 

 

Timsah Platformlar

“Bra Cup” El Çantaları

İlk yaratıcıları denildiğinde, akla ilk olarak Charlie Dimmock ve Christopher Kane isimleri gelebilir; ancak, gelen yorumlar Demna Gvasalia’nın dünyanın en az popüler bu “footwear” modasını, 10 cm’lik ayakkabılarla yeni bir seviyeye taşıdığı yönünde. Tasarımcının sahne arkasından ifade ettiği kendi düşünceleri şöyle:”Bu, oldukça inovatif bir ayakkabı. Hafif ve tek parça köpük kalıptan üretiliyor. Bence bu tür tekniklerle ve bu tür materyallerle çalışmak, ait olduğu lüks markayı çok iyi ifade ediyor.”

 

Worldwide

No Comments
Leave a Comment:

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz Boş