Özlem Süer House

Özlem Süer  Özlem Süer House

1928 yılında inşa edilen ve ikinci derece tarihi eser olan “ÖZLEM SÜER HOUSE” binası Nişantaşı’nda muhteşem bir botaniğe sahip dev manolya ağaçları arasında yer alan bir concept store’dur. “Özlem Süer House”, Türkiye’de ilk kez dünyadaki dev markaların moda tasarım üsleri ruhundan esinlenerek geliştirilmiş, verilen servislerle farklılaşmış, özgün bir tasarım/uygulama alanı ve alternatif duruşlu bir Maison olarak hizmet vermektedir.

 • Özlem Süer White ile gelinlikler, 
 • Avantgarde Couture ile hazır giyim,
 • Pret a Couture ile gece kostümleri, House içinde exclusive noktalara konumlanmıştır. 

Yeni yaşam biçimlerinde yeni lüksler yaratan Özlem Süer House, farklı line’ları ve yaratıcı projeleriyle yüksek bir tasarım ruhu sergilemektedir. Bütüne hakim bir ruhla çözüm üreten ve farklılık yaratma ilkesiyle hareket eden Özlem Süer House, ayrıcalıklı olmayı yaşam biçimi olarak seçenlerin tercihidir.

ÖZLEM SÜER HOUSE

 

The ÖZLEM SÜER HOUSE, a second-degree historical monument built in 1928, is a concept store located in Nişantaşı, surrounded by botanical beauties and huge magnolia trees. Inspired by the innovative spirit of global brands in fashion design, the Özlem Süer House, a first in Turkey, serves as an alternative Maison with an original design/application area that stands out with its premium services.

 

 • With Özlem Süer White, wedding dresses; 
 • With Avantgarde Couture, ready-made clothes;
 • And with Pret a Couture, night costumes have been placed in exclusive spots across the House. 

 

 

The Özlem Süer House creates a new spirit of luxury for new lifestyles, representing the zenith in fashion design with its extraordinary lines and creative projects. Approaching design issues with a holistic approach and driven by a desire to make a difference, the Özlem Süer House is the go-to-address for those who look for a privileged lifestyle.

0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz Boş