E-SHOP
Özlem Süer

ÖZLEM SÜER

EĞİTİM-AKADEMİK SORUMLULUKLAR

 

1985 – 1989 Marmara Üniversitesi; Güzel Sanatlar Fak. Tekstil Bölümü Lisans Eğitimi,

 

1991 – 2000 Mimar Sinan Üniversitesi; Güzel Sanatlar Fak. Tekstil Bölümü Yüksek Lisans Eğitimi (MA) ‘İnsan Vücut Mekaniğinin İş Giysileri Tasarımındaki Önemi’, adlı tezle.)
Mimar Sinan Üniversitesi; Güzel Sanatlar Fak. Tekstil Bölümü Sanatta Yeterlilik Eğitimi (Phd) ‘Sanatsal Özü Bakımından Giysinin Dili’, adlı tez ve Şemsiye adlı moda performansıyla

 

2000 – … Mimar Sinan Üniversitesi; Güzel Sanatlar Fak. Tekstil Bölümü Giysi Ana Sanat Dalında Yardımcı Doçent

 

1991 – … Mimar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde görevinin ilk yıllarından başlayarak “Temel Sanat Eğitimi”, “Sanat ve Tasarım” , uzmanlaşmanın ardından ise “Giysi Teknikleri”,” Giysi Tasarımı” ve “Drapaj” başlıklı konularda eğitim vermistir..Halen ilgili üniversitede haftada bir gün giysi tasarımı ve drapaj derslerini yürütmektedir..

 

1997 – … Intercolor (International Committe of Coulour and Concept) Dünya Renk ve Konsept Birliği’ne TGSD (Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği) adına Türkiye’yi temsilen Ümit Ünal’la katılmaktadır.Yaklaşık 20 ülkenin katılımıyla gerçekleşen kongrede iki yıl sonrasının renk ve konseptleri belirlenmekte ve ardından Türkiye’de bu bilgiler ilgili sektörlere ve yurtiçi – yurtdışı üniversitelerde akademik seminer ve workshop çalışmalarıyla aktarılmaktadır. Yurtdışındaki söz konusu trend ofisleriyle bağlantılar sürekli olarak sene içinde devam etmektedir.

 

2003 – … Özlem Süer Tekstil Tasarım Danışmanlık Tic.Ltd.Şti’nin kuruluşu. Özlem Süer markasıyla gerçekleşen 35 kişisel defilenin yanı sıra, marka, dünyada 150 prestijli noktada (İngiltere, İtalya, Japonya, Kuveyt,…) satışa sunulmaktadır.

MODA VE TASARIMA YAKLAŞIMI

Tasarım kavramına çözüm üreten bir kimlikle bakmak ve tasarım felsefini sorgulayan ürünler üretmek, uzun bir yolculuk olarak gördüğü tasarım hayatını özetlemektedir.

 

Düsseldorf, Tokyo, Londra, Milano, Moskova, Paris ve Berlin gibi dünyanın moda merkezlerinde yaptığı toplamda 40 performans ve gösterileriyle modanın endüstriyel kimliğinin dışında sanata yakın duruşuyla, dünyada da anılan bir tasarım markası oldu.

 

Tasarımlarında deneysel ve yeni olanı arayan, bunu yaparken kavramlarla tasarımlarını ilişkilendiren Özlem Süer, materyal ve rengin ön plana çıktığı koleksiyonlarıyla moda merkezlerinden her sezon dünyanın birçok noktasına tanıtım ve satış gerçekleştirmektedir.

 

Özlem Süer Tasarım ve Danışmanlık Şirketi, gelmekte olanı keşfetme kaygısı, yeni yaşam biçimlerini ve tüketici eğilimlerini takip eden tavrıyla, yenilikçi faaliyetlerle kurumsal anlamda partnerlikler kurmaktadır. Tasarım odaklı faaliyetleriyle tüm dünyada ve Türkiye’de farklı projelerde tasarımın ilgili tüm alanlarına ait profesyonel tasarımcılardan oluşan ekibiyle yer almaktadır. Bu çalışmalarda ana hedef, yeniyi takip etme ve güncellenme isteği duyan kurumlara destek güç oluşturmaktır.

 

İkinci derece tarihi eser olan “ÖZLEM SÜER HOUSE” binası, dört katta toplam 650m2 kapalı alana ve dev manolya ağaçları arasındaki “Özlem Süer House”, Türkiye’de ilk kez dünyadaki dev markaların moda tasarım üsleri ruhundan esinlenerek geliştirilmiş, verilen servislerle farklılaşmış, özgün bir tasarım ve uygulama merkezidir. Louis Vuitton şehirler rehberi İstanbul baskısında, muhakkak görülmesi gereken adresler arasında gösterilmektedir.

 

Özlem SüerHouse